drukuj

19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu - zobacz program!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 19 finał

(fot. wosp.org.pl)

Fot. Miłosz Bogdanowicz

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Jak co roku, nasze miasto będzie brało czynny udział w Finale. Pierwszym punktem programu będzie Nordic Walking - Free Style. Przejście drogi między Stadionem Polskich Olimpijczyków a parkiem, zakończone wejściem na tzw. "górkę śmierci" rozpocznie się o godzinie 11:00. Mieszkańcom Opola będą towarzyszyć m.in. Janusz Trzepizur, Jerzy Szczakiel oraz Wojciech Załuski. Ma to promować zdrowy styl życia i (co oczywiste) pomóc w leczeniu maluchów.

"Bicie rekordu we wspólnej gimnastyce na świeżym powietrzu" w parku na osiedlu Armii Krajowej (dawny ZWM) rozpocznie się o godzinie 12:00. Chwilę później na scenie pojawią się uczestnicy i finaliści programu You Can Dance! oraz mażoretki z Ozimka. O 13:00 odbędzie się pokaz Opolskiej Akademii Capoeiry a pół godziny później pokaz ratownictwa medycznego.

Od godziny 14:00 dalszy ciąg imprezy zaplanowany jest na opolskim Rynku. Tę część rozpoczną młodzi wokaliści - dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wszystkie chętne pociechy będą mogły zaśpiewać i odebrać nagrodę - niespodziankę. Czyż może być lepszy sposób na zaprezentowanie się przed szeroką publicznością w tak młodym wieku?

Na scenie zagrają m.in.: Dziejba, Pajujo, Kapela Pieczarki. Z recitalem wystąpią Żaneta i Danuta Plotnik a gwiazdą wieczoru, tuż po Światełku do Nieba, będzie Jay Delano. Jak zapewniają organizatorzy, w przerwach między występami zaplanowano wiele różnych atrakcji!

Pan Mariusz Cisek - wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu mówi o przygotowaniach do Finału: - Mamy doświadczenie z poprzednich 18 lat, zawsze to Młodzieżowy Dom Kultury organizuje finał w Opolu, więc jest nam o tyle łatwiej. Choć jest to przedsięwzięcie wielowątkowe - dwie duże imprezy  (na osiedlu AK i na Rynku - przyp. Autor), zbiórka pieniędzy i dodatkowe atrakcje, to mimo wszystko każdy wie co i jak ma robić. Na pewno byłoby o wiele trudniej, gdyby nie ogromny sztab młodych ludzi. Fakt, że brakuje nam sponsorów, ale Ci, którzy pomagają nam "od zawsze" robią to dalej - m.in. zapewniając posiłki dla wolontariuszy. Pozostaje mi zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia czynnego udziału w imprezie.

Czy trzeba coś więcej dodawać? Wystarczy poświęcić kilka chwil, wyściubić nosa z ciepłego mieszkania i pomóc potrzebującym. W samym tylko Opolu, dzięki hojności ludzi, znajduje się sprzęt szpitalny o wartości blisko 2 milionów złotych! Z pewnością pomógł uratować zdrowie i życie wielu dzieci. Skoro pomagaliśmy w poprzednich latach, pomóżmy i teraz!

Zobacz program 19. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Opolu:

  • Scena na Rynku


14.00 ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE - scena dla najmłodszych

15.00 Zespół DZIEJBA - muzyka etniczna

15.30 Finaliści MIKOŁAJKOWEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ

16.00 Zespół DZIEJBA - muzyka etniczna

16.30 ŻANETA I DANUTA PLOTNIK z zespołem

17.30 Zespół PAJUJO - reggae ska

18.30 KAPELA PIECZARKI - folk góralski

20.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

20.10 Gwiazda koncertu: JAY DELANO (Holandia)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  • 08.01.2011 - Klub "Rampa", ul. Krakowska 48

20.00 Koncert eksperymentalnego reggae:

POP MARLEJ, JUMANJI, BONGO STAN

wjazd: 5 zł do puszki

  • 09.01.2011 - kampus Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76

10.00 KONKURS JAZDY SAMOCHODEM

  • 09.01.2011 - park na os. Armii Krajowej (dawny ZWM)

12.00 V BICIE REKORDU W LICZBIE OSÓB GIMNASTYKUJĄCYCH SIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Zdjęcia

  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 19 finał
Co tu dużo pisać... Młody, aktywny człowiek, który nie jest obojętny wobec otaczającej go rzeczywistości.
Miłosz Bogdanowicz
Autor:Miłosz Bogdanowiczgg: GG2073764

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać