drukuj

HFG Polska. Fabryka na Metalchemie

Tam ma wyglądać nowy zakład koncernu Heerema w Opolu. Stanie jeszcze w tym roku i również w tym powinien rozpocząć produkcję.

Fot. pracownia Mirosława Paleja

HFG Polska, holenderski koncern produkujący platformy wiertnicze, stawia zakład za 20 milionów złotych.
W ubiegłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod halę, która budowana jest w rejonie ulicy Oświęcimskiej.
- Nasza spółka HFG Polska działa w Opolu od pięciu lat i bezsprzecznie jej dobre doświadczenia zadecydowały o  budowie nowego zakładu - podkreślał Wim Matthijssen, członek zarządu koncernu Heerema.

- Przyjeżdżając tu jestem mile zaskoczony. Niedawno ten teren był pełen drzew, a dziś szybko rośnie na nim nasz zakład.

Heerema to holenderska firma, światowy lider w projektowaniu i wykonywaniu morskich platform wiertniczych stojących na Morzu Północnym lub u wybrzeży Afryki Zachodniej. HFG Polska (jedna ze spółek Heeremy), w Opolu działa od 2008 roku - specjalizuje się głównie w wytwarzaniu elementów wież i platform wiertniczych.
Do tej pory robi to jednak w starej wynajmowanej hali, której czas powoli mija.

Przeczytaj też: HFG Polska będzie produkować w Opolu 

- Nasi pracownicy zasługują na nowy obiekt i lepsze warunki pracy - podkreśla Wim Matthijssen.
Zakład ma być gotowy pod koniec 2013 roku, a wartość inwestycji to  20 milionów złotych.
Fabryka będzie się składać z hali produkcyjnej (4000 metrów kwadratowych), pomieszczeń socjalno-biurowych (900 m kw.), a także z wiaty magazynowej (1000 m kw.).

 Przewidywane zatrudnienie to minimum 135 osób, ale większość z  nich już pracuje w obecnym zakładzie. Fabryka powstaje na terenie włączonym do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że niewiele brakowało, aby inwestor wyniósł się z Opola. Niestety musiał bardzo długo czekać, aż rząd zdecydował się na poszerzenie strefy o działkę na  Metalchemie.  
Współpraca: Artur Janowski

Zdjęcia

  • Tam ma wyglądać nowy zakład koncernu Heerema w Opolu. Stanie jeszcze w tym roku i również w tym powinien rozpocząć produkcję.
Redakcja Teraz Opole 45-086 Opole ul. Powstańców Śl. 9 -------------------------------------------------- Redaktor naczelny - Justyna więcej »
Teraz Opole
Autor:Teraz Opole

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać