drukuj

Kolejne programy naziemnej telewizji cyfrowej w Opolu

Multiplex 3 w Opolu.

Multiplex 3 w Opolu. Odbiór na osiedlu Malinka (antena pokojowa).

Fot. Tomasz Wróblewski

W piątek ruszył nadajnik multipleksu trzeciego w Chrzelicach. Na kanale 43. można odebrać sześć programów Telewizji Polskiej.
Nadajnik swoim zasięgiem objął część województwa opolskiego. Mimo, że ma słabą moc, internauci piszą, że odbierają programy z Chrzelic nawet 80 kilometrów od nadajnika (przy wykorzystaniu bardzo dobrych anten).

Nie powinno być problemu z odbiorem multipleksu 3 w Opolu (kanał 43). Nadawane są w nim programy: TVP1, TVP2, dwa programy TVP Info (z Opola i Katowic), TVP Historia oraz TVP Kultura.

Na razie to emisja testowa, więc mogą występować przerwy w nadawaniu. Oficjalny start nadajnika został zapowiedziany na 27 października.

To już drugi multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, który można odebrać z Chrzelic. W lipcu ruszył multipleks 2 z programami TVN, TVN7, TV4, TV6, Polsat, Polsat Sport News, TV Puls i TV Puls 2 (obraz kontrolny).

Oprócz tych kanałów możemy odebrać również programy czeskie (multipleksy na kanale 36 i 51, a wkrótce - 53).

Naziemna telewizja cyfrowa w najbliższych miesiącach zastąpi telewizję analogową. Do jej odbioru wystarczy zwykła antena, telewizor z systemem MPEG-4 lub dokupiony tuner odbierający ten sygnał do dotychczasowego telewizora.

Uwaga! Do naziemnej telewizji cyfrowej NIE TRZEBA podpisywać żadnych umów. Jedyne koszty to zakup tunera MPEG-4 za około 100-200 złotych (jeśli telewizor nie odbiera takiego sygnału) oraz ewentualne dostosowanie instalacji antenowej do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Zdjęcia

  • Multiplex 3 w Opolu.

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski ndz., 2011-10-23 19:40

nie wszystkich na nią stać.

nie wszystkich na nią stać.

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski pon., 2011-10-24 22:05

Niezbyt mądre to, co piszesz.

Niezbyt mądre to, co piszesz. Biorac pod uwagę to, że nie ma tabletu odbierającego NTC...

Po drugie koszt urządzenia do odbioru na allegro, to już nawet niecałe 100 złotych.

Często antena do odbioru już jest...

W czerwcu bedziesz miec 20 programów polskich i okolo 10 czeskich.To mało? Za darmo...

radosna24
radosna24 wt., 2011-10-25 12:33

...

Pitolicie jak baby pod sklepem ;)

Cyfrowa telewizja z kablówki czy anteny satelitarnej to praktycznie taka sama propozycja. Nie dość, że bardzo zbliżona oferta programowa to jeszcze praktycznie ta sama cena (Pełny pakiet UPC z C+,HBO i kanałami HD to tyle samo co pełny pakiet cyfry+).

Urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej w każdy ze sposobów kosztują. Obojętnie czy to tuner telewizji naziemnej, kablowej czy satelitarnej. Warto wspomnieć, że ten pierwszy, posiada już wbudowany zdecydowana wiekszość telewizorów dostępnych w sklepach.

Oczywiście są dostępne na rynku urządzenia przenośne umożliwiające odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Tablety (nawet rodzimej produkcji), laptopy czy telefony. Są też do kupienia zewnętrzne tunery wielkości pendrive.

Mozna sobie gadać "ja tam wolę to czy tamto". Nie zmieni to faktu, że sygnał cyfrowy telewizji naziemnej to swietna oferta/propozycja za niewielkie (najczęściej żadne) pieniądze dla tych którym wystarcza podstawowa oferta polskich i czeskich nadawców radiowych i telewizyjnych w bardzo dobrej jakości.

Natalia
Natalia śr., 2011-10-26 18:00

Ja się zgodzę z Radosną - mi

Ja się zgodzę z Radosną - mi wystarcza podstawowa oferta programów cyfrowych. Zresztą zawsze lepiej oglądać coś w wersji cyfrowej niż analogowej. Tym bardziej, że nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.