drukuj

Nowoczesna pracownia multimedialna w opolskiej szkole

Kategorie: Tagi:
Nowoczesna pracownia multimedialna w opolskiej szkole dzięki
10. jubileuszowa edycja programu Tesco dla Szkół okazała się szczęśliwa dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu. Jej uczniowie, dwóch braci, zdobyli jedną z 10 nagród głównych, pokonując prawie 750 szkół z całej Polski.

Uczniowie, wraz z nauczycielką –panią Danuta Adamską świętowali wygraną podczas uroczystej Gali Finałowej 6 marca w pasażu we Wrocławiu w CH Magnolia przy ul. Legnickiej 58 i odebrali nagrody indywidualne - mini kamerki HD oraz voucher na pracownię multimedialną za 16 000zł, z której już wkrótce będzie korzystać cała szkoła. 

Razem z uczniami z Opola w towarzystwie swoich nauczycieli, rodziców, przedstawicieli fundatora konkursu, Tesco Polska oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, które obejmowało konkurs honorowym patronatem, bawili się także laureaci z 4 innych dolnośląskich i lubuskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na Gali Finałowej znalazło się miejsce nie tylko na wręczenie nagród, ale przede wszystkim na wspólną zabawę w ramach gier i konkursów, w których zwycięzcy filmowego konkursu Tesco dla Szkół mogli zabłysnąć swoją kreatywnością i wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, która stanowiła tematykę konkursu.

W 10. edycji programu Tesco dla Szkół – „Zdrowo najedzeni" wzięło udział aż 12 000 dzieci z całej Polski, które nakręciły wraz ze swoimi przyjaciółmi z klasy i szkoły, nauczycielami oraz rodzinami 877 filmików zachęcających do zdrowego odżywiania. Nie zabrakło parodii programów kulinarnych, teledysków do piosenek własnego autorstwa o zasadach zdrowego jedzenia, wspólnego gotowania czy pokazów praktycznego zastosowania wiedzy o racjonalnym odżywianiu. O wygranej 10 zespołów zdecydowało prawie 3 miliony internautów, głosujących na najlepsze prace, oraz Jury konkursu.

Zaciekawił nas temat konkursu. Każdy sposób, przybliżenia dzieciom zasad zdrowego odżywania jest dobry. Jeżeli dodatkowo uczniowie dobrze się przy tym bawią to jest to, co nauczyciele lubią najbardziej (parafrazując Misia Puchatka). – mówi Danuta Adamska, opiekunka zespołu Maximus Pomidorus. Dla zdolnych uczniów takie konkursy są okazją, aby pokazać co potrafią a do tego jest to sposób na integrację środowiska szkolnego. Zdobyte nagrody są super argumentem, żeby zachęcić innych uczniów do brania udziału w tego typu konkursach.

Misją programu Tesco dla Szkół jest oprócz promowania wśród dzieci i młodzieży postaw obywatelskich oraz nauki zdrowego i rozsądnego odżywiania także materialna pomoc polskim szkołom, czyli umożliwienie im uzupełnienia wyposażenia sprzętem dydaktycznym na miarę XXI wieku. „Naszym celem zawsze było umożliwienie polskim szkołom dotrzymania kroku nowoczesności i wprowadzenie ich w XXI wiek. 10 lat temu oznaczało to fundowanie szkołom komputerów PC, dziś przekazujemy im pracownie multimedialne z tablicami dotykowymi, piórami przekształcającymi tekst pisany na cyfrowy i systemem do błyskawicznego sprawdzania testów" – mówi Beata Rożek, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Tesco Polska. Na sprzęcie ufundowanym przez Tesco uczyło się i uczy ok. 7 milionów dzieci. Dzięki udziałowi w konkursie Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni" już wkrótce dołączą do tego grona wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu.

Jesienią rusza kolejna, 11. edycja Tesco dla Szkół, w której wszystkie szkoły będą miały szanse na zdobycie kolejnych cennych nagród multimedialnych. Więcej informacji o programie Tesco dla Szkół na stronie www.tescodlaszkol.pl. 

Zdjęcia

  • Nowoczesna pracownia multimedialna w opolskiej szkole dzięki
  • Nowoczesna pracownia multimedialna w opolskiej szkole dzięki
  • Nowoczesna pracownia multimedialna w opolskiej szkole dzięki
  • Nowoczesna pracownia multimedialna w opolskiej szkole dzięki

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać