drukuj

'Szanowny Pan Chrabollini i inne dziwadła' w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

Szanowny Pan Chrabollini i inne dziwadła

Fot. arch. teatru

„Szanowny Pan Chrabollini i inne dziwadła” to kolejna sztuka Mariana Pecko, którą zobaczymy już w sobotę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.
Słowacki reżyser - realizator tak  znakomitych przedstawień jak „Iwonę, księżniczkę Burgunda” Gombrowicza, czy „Mr Scrooge” Dickensa - tym razem zaproponuje nam opowieść o odkrywaniu dzieciństwa.
Jak przekonują jednak twórcy opowieści tej bajki jeszcze nikt nie napisał. Przedstawienie ma być wspólną historią widzów i artystów, jaka dopiero zostanie stworzona w teatrze.

Najnowszy spektakl wybitnego słowackiego reżysera jest podróżą do okresu dzieciństwa, jako czasu stawiania pierwszych kroków i pytań.

To sztuka dla dzieci i o dzieciach, gdzie aktorzy prowadzą publiczność do świata gry, zabawy i śmiechu. Twórcy przedstawienia nie zapomnieli jak ważnym czasem jest dzieciństwo i pozwolili, by dziecięca spontaniczność i szczerość stały się ich przewodnikiem. Artyści z małymi widzami chcą rozmawiać o tym, co dla nich istotne. Dlatego wspólnie będą poszukiwać odpowiedzi na  pytanie, czy lepiej jest mieć czy czuć?

Opowieść o odkrywaniu dzieciństwa, jest jednocześnie doskonałą okazją do odkrywania teatru i pokazywania najmłodszym widzom jego magii. To na oczach dziecięcej publiczności zmienia się kostiumy, tworzy muzykę, ożywia lalki. Otwarta struktura przedstawienia pozwala również na zaproszenie publiczności do współtworzenia jego treści.

Pierwsze przedstawienie w sobotę o godzinie 17. Bilety kosztują 16 zł ulgowy, 19 zł normalny. Spektakl dla dzieci od lat pięciu.

A już 22 września kolejna premiera: „Psiakość 2, czyli Kostka została rzucona”. Przedstawienie będące kontynuacją losów Psiakościa i Wilczki reżyseruje Mariola Ordak-Świątkiewicz.    
Współpraca: Artur Janowski

Zdjęcia

  • Szanowny Pan Chrabollini i inne dziwadła
Redakcja Teraz Opole 45-086 Opole ul. Powstańców Śl. 9 -------------------------------------------------- Redaktor naczelny - Justyna więcej »
Teraz Opole
Autor:Teraz Opole

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać