drukuj

Taki basen tylko przy Prószkowskiej w Opolu!

Kryta pływalnia, która w przyszłości będzie służyć nie tylko mieszkańcom miasta, powoli nabiera kształtu.

Fot. Sławomir Mielnik

Za niecały rok zostanie otwarta kryta pływalnia, która powstaje na terenie II kampusu Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej w Opolu.
Wnętrze basenu przy ulicy Prószkowskiej nabiera kształtów. Widać już niecki i trybuny. Najciekawiej prezentuje się dach, którego konstrukcja jest wykonana z... drewna. To specjalne drewno klejone. Bardzo często używa się go w obiektach o wysokiej wilgotności z uwagi na swoją wytrzymałość.

By zamontować konstrukcję zadaszenia, ściągnięto specjalne dźwigi z Niemiec. Charakteru wnętrzu nadają okrągłe okna i świetlik, który jest już widoczny nad główną, 50-metrową niecką. Pływalnia pomieści także basen solankowy, jacuzzi, miejsce na relaks ze ścianą, po której będzie spływać woda, salę konferencyjną oraz restaurację.

Władze miasta twierdzą, że będzie to najlepszy basen w całym regionie, a zostanie otwarty 30 września przyszłego roku.

- Czekają nas drobne zmiany w projekcie, dotyczące np. wielkości ekranów, na których mają być wyświetlane wyniki - mówi Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola.Obiekt ma być dostępny dla mieszkańców popołudniami i wieczorami (do godz. 22.00). Poranki i wczesne popołudnia (do godz. 14.00) to czas zarezerwowany dla zawodników i szkół.

Do zarządzania obiektem zostanie powołany oddzielny dyrektor, a pracę w nim znajdzie około 50 osób.
Basen to nie jedyna duża sportowa inwestycja w mieście. Remont czeka halę Okrąglak. Zmieni się również układ trybun i być może kształt samej areny. Niewykluczone, że będzie ona prostokątna. Ratusz chce także wzmocnić kopułę hali.

- Właśnie przygotowujemy dla obiektu plan użytkowo-funkcjonalny. Potem czeka nas etap projektowania i możemy szukać wykonawcy - mówi Kawałko. Szacuje się, że lifting Okrąglaka pochłonie od 5 do 10 mln złotych.
Współpraca: Anna Grudzka

Zdjęcia

  • Kryta pływalnia, która w przyszłości będzie służyć nie tylko mieszkańcom miasta, powoli nabiera kształtu.
Redakcja Teraz Opole 45-086 Opole ul. Powstańców Śl. 9 -------------------------------------------------- Redaktor naczelny - Justyna więcej »
Teraz Opole
Autor:Teraz Opole

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać