drukuj

Zagrają „Miłość na Krymie”

Sławomir Mrożek

Fot. ze strony teatru

„Miłość na Krymie” jest najszerzej zakrojonym dziełem Mrożka. Rosja różnych epok - od XIX-wiecznej, przez rewolucyjną, aż po współczesną - została tu ukazana w formie pastiszu.
Teatr Kochanowskiego zaprasza we wtorek na „Miłość na Krymie” Sławomira Mrożka. Będzie to specjalny pokaz przygotowany z okazji pogrzebu wielkiego artysty. - Zagramy w hołdzie Mrożkowi. To najważniejszy, obok Różewicza, dramaturg polski XX wieku - mówi dyrektor opolskiego teatru, Tomasz Konina.

„Miłość na Krymie” jest najszerzej zakrojonym dziełem Mrożka. Rosja różnych epok - od XIX-wiecznej, przez rewolucyjną, aż po współczesną - została tu ukazana w formie pastiszu. Autor odwołuje się nie tylko do literatury, ale też do naszych obiegowych wyobrażeń, skrótów myślowych i wywołujących skojarzenia rekwizytów, aby w syntetyczny sposób pokazać dokonujące się w Rosji zmiany społeczno-obyczajowe i mentalne.

Pokaz będzie miał formę przygotowanej próby czytanej, w kostiumach i z elementami scenografii. Reżyseruje go, znany już opolskim teatromanom, Paweł Świątek. Niewykluczone, że ten tekst pojawi się później także w pełnej wersji scenicznej, bo teatr zamierza teraz częściej sięgać po dzieła Sławomira Mrożka.
„Miłość na Krymie” będzie można zobaczyć we wtorek, 17 września o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Kochanowskiego. 

Bilety: 25 i 18 zł.  
Współpraca: Iwona Kłopocka

Zdjęcia

  • Sławomir Mrożek
redakcja
Autor:redakcja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze